Kutya és Kisállat Kozmetika Barátságos helyen, szakszerű ápolással, kiváló minőségű termékekkel és korrekt árakkal várjuk kedvenceidet (kutya,.) Amit nálunk kedvence megkaphat: fürdetés, szárítás fésülés, bontás egészségügyi nyírás fül- szemkörnyéki tisztítás nyírás, trimmelés karomvágás zsinórozás
Jurányi Bettina Kutyakozmetikus vagyok! 2016-ban végeztem el a Kutyakozmetikus szakmát amivel egy álmom vált valóra! Gyerekkorom óta kutyás vagyok mindig is szerettem és tiszteltem az állatokat, lévén hogy kicsi korom óta voltak és vannak is mentett kutyáink a családban! 2010-óta állatmentéssel is foglalkozom, ami szintén fontos szerepet játszik az életemben , immáron 9 éve segítem az Állatvédelmet mint Civil Állatmentő! Volt szerencsém tagja lenni, mint önkéntes a Tetovált Állatmentő Egyesületnek ahol szintén beleláthattam a nehéz és olykor-olykor szívszaggató mindennapokba. Türelemmel, szeretettel állok négylábú vendégeimhez, tudásomat továbbképzésekkel, fajtaszemináriumokkal igyekszem mélyíteni. A samponokra és az eszközökre, amiket használok, szintén nagy hangsúlyt fektetek. Szeretném, hogy az allergiás, szőr,-bőrproblémás vendégeim is megtalálják a helyüket nálunk. Várok minden szépülni vágyó ebet szeretettel!
Tudnivalók otthoni ápoláshoz Szoktatás A kölyökszőr jó minőségű és nehezen filcesedik, de 3 hónapos kor után, már rendszeresen kell fésülgetni. Jó, ha már az egész pici kutyust is hozzászoktatjuk a napi fésülködéshez. Fontos, hogy ez a művelet ne legyen több 5-6 percnél. Eleinte csak puha kefével keféljük át a szőrt, hogy ne legyen kellemetlen élménye a kutyánknak, később már kell egy úgy nevezett tükrös kefe és egy fém fésű is, hogy ellenőrizni tudjuk, tényleg csomómentesre fésültük-e a kutyát. Ha így teszünk, a kutyusunk hamar hozzászokik a fésüléshez, és a felnőtt kutyánál sem lesz gond az ápolás. A későbbiekben elég, ha hetente alaposan átfésüljük a szőrt. Arra azonban mindig nagyon figyeljünk, hogy a szőr a bőrig ki legyen bontva, ne csak a felületet keféljük át. Hiszen ha ezt elhanyagoljuk, és nagyon csomós lesz a bunda, akkor bizony sok, hosszú és fájdalmas percet okozunk kedvencünknek. A filcesedett szőrt sok esetben sajnos nagyon rövidre kell nyírni. Fürdetés Nagyon fontos, hogy fürdetés előtt jól fésüljük ki a kutyát, mert a fürdetéstől jobban befilcesedik a csomós szőr. Fürdetésnél mindig jó minőségű, a szőrtípusnak megfelelő sampont használjunk (azt is vízzel hígítva). Fülek Bizonyos fajtáknál fontos, hogy a fülekből el legyen távolítva a szőr, mert sokszor gyulladást okozhat! Karmok Ha nem kopik eléggé, az eb körme könnyen begyullad, betörik, a kutyának fájdalmas, amikor a körmein jár! A karomvágást bízzuk inkább szakemberre – legyen az kutyakozmetikus, vagy állatorvos – a körömben lévő idegvégződések miatt! Talpak A talppárnák közötti szőrt rendszeresen ki kell vágatni, hiszen nyáron a toklász ragadhat bele és igényelhet állatorvost, télen a hó fagyhat be a talppárnák közé, valamint több piszkot hoz fel a lakásba. Egészségügyi nyírás A nemi szervek körül érdemes nyírni a szőrt, mert könnyen csomósodik, és baktériumok telepedhetnek meg rajta. A szemek körül is rövidre nyírjuk a szőrt, mert irritálhatja a kutya szemét, gyulladást okozhat. Fontos! A gazdinak a védőoltások, és a féreghajtás után egész évben gondoskodnia kell a bolha, és kullancs elleni védelemről! Erre a célra már hatalmas választékban kaphatunk különböző nyakörveket, cseppeket, sprayeket. Kozmetikánkba, csak oltásokkal rendelkező, parazitáktól mentes kutyust fogadunk!